| GMT +00:00 | Account

Matches - 1. Liga (Ukraine)

5 September 2020
Alliance 3:2 VPK-Agro
Avanhard Kramatorsk 1:2 Chornomorets Odessa
Krystal 1:2 Mykolaiv
Volyn Lutsk 2:3 Kremin' Kremenchuk
Metalist 1925 1:1 Nyva Ternopil'
11 September 2020
Ahrobiznes Volochysk 4:2 Krystal
Mykolaiv 1:2 Metalist 1925
Nyva Ternopil' 1:1 Alliance
Obolon Kyiv 4:1 FK Prykarpattia
VPK-Agro 1:1 Volyn Lutsk
Chornomorets Odessa 1:1 Hirnyk-Sport
12 September 2020
Kremin' Kremenchuk 0:0 Avanhard Kramatorsk
Polessya Zhitomir 0:0 Veres Rivne
20 September 2020
Krystal 0:1 Polessya Zhitomir
Obolon Kyiv 2:3 Chornomorets Odessa
Metalist 1925 1:0 Ahrobiznes Volochysk
21 September 2020
Hirnyk-Sport 2:0 Kremin' Kremenchuk
Veres Rivne 3:0 FK Prykarpattia
Alliance 1:0 Mykolaiv
Avanhard Kramatorsk 2:3 VPK-Agro
26 September 2020
Krystal 1:2 Metalist 1925
Polessya Zhitomir 1:1 FK Prykarpattia
Ahrobiznes Volochysk 2:1 Alliance
VPK-Agro 0:3 Hirnyk-Sport
Chornomorets Odessa 1:0 Veres Rivne
Kremin' Kremenchuk 1:0 Obolon Kyiv
Nyva Ternopil' 1:1 Avanhard Kramatorsk
1 October 2020
Volyn Lutsk 2:2 Nyva Ternopil'
5 October 2020
Metalist 1925 0:0 Polessya Zhitomir
6 October 2020
Hirnyk-Sport 4:1 Nyva Ternopil'
Avanhard Kramatorsk 0:1 Mykolaiv
Veres Rivne 2:1 Kremin' Kremenchuk
Volyn Lutsk 2:1 Ahrobiznes Volochysk
FK Prykarpattia 1:1 Chornomorets Odessa
11 October 2020
Polessya Zhitomir 1:1 Chornomorets Odessa
Mykolaiv 6:1 Hirnyk-Sport
Nyva Ternopil' 2:1 Obolon Kyiv
Krystal 0:1 Volyn Lutsk
Ahrobiznes Volochysk 1:0 Avanhard Kramatorsk
Kremin' Kremenchuk 0:1 FK Prykarpattia
16 October 2020
Hirnyk-Sport 0:0 Ahrobiznes Volochysk
Veres Rivne 3:1 Nyva Ternopil'
FK Prykarpattia 0:1 VPK-Agro
Volyn Lutsk 0:0 Metalist 1925
Avanhard Kramatorsk 2:1 Krystal
Obolon Kyiv 1:1 Mykolaiv
Chornomorets Odessa 2:1 Kremin' Kremenchuk
21 October 2020
Polessya Zhitomir 2:0 Kremin' Kremenchuk
FK Prykarpattia 2:1 Nyva Ternopil'
Krystal 1:3 Hirnyk-Sport
Mykolaiv 0:0 Veres Rivne
Obolon Kyiv 1:0 Ahrobiznes Volochysk
VPK-Agro 0:2 Chornomorets Odessa
Alliance 0:2 Volyn Lutsk
Metalist 1925 2:1 Avanhard Kramatorsk
26 October 2020
FK Prykarpattia 0:1 Mykolaiv
Hirnyk-Sport 3:0 Metalist 1925
Veres Rivne 2:0 Ahrobiznes Volochysk
Kremin' Kremenchuk 2:0 VPK-Agro
Volyn Lutsk 1:0 Polessya Zhitomir
Obolon Kyiv 0:1 Krystal
Chornomorets Odessa 1:2 Nyva Ternopil'
27 October 2020
Avanhard Kramatorsk 0:3 Alliance
31 October 2020
Polessya Zhitomir 3:1 VPK-Agro
Ahrobiznes Volochysk 3:0 FK Prykarpattia
Krystal 2:3 Veres Rivne
Nyva Ternopil' 2:2 Kremin' Kremenchuk
Alliance 0:1 Hirnyk-Sport
Volyn Lutsk 0:1 Avanhard Kramatorsk
Chornomorets Odessa 2:0 Mykolaiv
Metalist 1925 0:1 Obolon Kyiv
5 November 2020
Avanhard Kramatorsk 0:3 Polessya Zhitomir
FK Prykarpattia 1:1 Krystal
Hirnyk-Sport 0:3 Volyn Lutsk
Kremin' Kremenchuk 1:1 Mykolaiv
Veres Rivne 0:0 Metalist 1925
VPK-Agro 1:0 Nyva Ternopil'
Chornomorets Odessa 0:1 Ahrobiznes Volochysk
Obolon Kyiv 2:0 Alliance
10 November 2020
Avanhard Kramatorsk 0:3 Hirnyk-Sport
Krystal 0:4 Chornomorets Odessa
Polessya Zhitomir 0:1 Nyva Ternopil'
Ahrobiznes Volochysk 5:1 Kremin' Kremenchuk
Alliance 2:1 Veres Rivne
Metalist 1925 1:0 FK Prykarpattia
Volyn Lutsk 2:1 Obolon Kyiv
VPK-Agro 0:4 Mykolaiv
15 November 2020
Hirnyk-Sport 0:2 Polessya Zhitomir
Kremin' Kremenchuk 1:0 Krystal
Nyva Ternopil' 0:0 Mykolaiv
FK Prykarpattia 1:0 Alliance
Veres Rivne 2:0 Volyn Lutsk
Obolon Kyiv 5:0 Avanhard Kramatorsk
Chornomorets Odessa 2:0 Metalist 1925
16 November 2020
VPK-Agro 2:3 Ahrobiznes Volochysk
20 November 2020
Ahrobiznes Volochysk 4:0 Nyva Ternopil'
Avanhard Kramatorsk 1:2 Veres Rivne
Hirnyk-Sport 2:3 Obolon Kyiv
Krystal 1:2 VPK-Agro
Polessya Zhitomir 1:3 Mykolaiv
Alliance 0:0 Chornomorets Odessa
Metalist 1925 0:1 Kremin' Kremenchuk
25 November 2020
Kremin' Kremenchuk 0:2 Alliance
Mykolaiv 0:2 Ahrobiznes Volochysk
Nyva Ternopil' 2:0 Krystal
Veres Rivne 3:0 Hirnyk-Sport
VPK-Agro 0:1 Metalist 1925
Obolon Kyiv 3:0 Polessya Zhitomir
29 November 2020
Polessya Zhitomir 1:3 Ahrobiznes Volochysk
Veres Rivne 1:0 Obolon Kyiv
VPK-Agro 1:3 Alliance
30 November 2020
Kremin' Kremenchuk 1:2 Volyn Lutsk
Mykolaiv 6:0 Krystal
Nyva Ternopil' 1:2 Metalist 1925
FK Prykarpattia 1:2 Hirnyk-Sport
5 December 2020
Alliance 1:0 Krystal
4 March 2021
Obolon Kyiv 0:0 VPK-Agro
5 March 2021
Chornomorets Odessa 3:1 Avanhard Kramatorsk
12 March 2021
Hirnyk-Sport 1:1 FK Prykarpattia
Chornomorets Odessa 1:0 Volyn Lutsk
15 March 2021
Metalist 1925 2:1 Alliance
19 March 2021
Hirnyk-Sport 0:1 Chornomorets Odessa
Krystal 1:4 Ahrobiznes Volochysk
FK Prykarpattia 1:2 Obolon Kyiv
Volyn Lutsk 4:0 VPK-Agro
Metalist 1925 1:0 Mykolaiv
20 March 2021
Alliance 4:0 Nyva Ternopil'
Veres Rivne 2:0 Polessya Zhitomir
25 March 2021
Ahrobiznes Volochysk 1:2 Metalist 1925
26 March 2021
Mykolaiv 2:0 Alliance
Polessya Zhitomir 1:1 Krystal
Kremin' Kremenchuk 1:1 Hirnyk-Sport
FK Prykarpattia 0:1 Veres Rivne
Chornomorets Odessa 1:1 Obolon Kyiv
Nyva Ternopil' 0:2 Volyn Lutsk
VPK-Agro 2:1 Avanhard Kramatorsk
31 March 2021
Alliance 1:1 Ahrobiznes Volochysk
Veres Rivne 4:0 Chornomorets Odessa
Avanhard Kramatorsk 3:1 Nyva Ternopil'
Hirnyk-Sport 1:2 VPK-Agro
FK Prykarpattia 1:1 Polessya Zhitomir
Volyn Lutsk 0:0 Mykolaiv
Obolon Kyiv 3:0 Kremin' Kremenchuk
Metalist 1925 1:0 Krystal
5 April 2021
Polessya Zhitomir 0:0 Metalist 1925
Ahrobiznes Volochysk 0:0 Volyn Lutsk
Kremin' Kremenchuk 1:2 Veres Rivne
Mykolaiv 0:0 Avanhard Kramatorsk
Krystal 0:0 Alliance
VPK-Agro 1:0 Obolon Kyiv
Chornomorets Odessa 3:0 FK Prykarpattia
Nyva Ternopil' Postp. Hirnyk-Sport
10 April 2021
Avanhard Kramatorsk 1:1 Ahrobiznes Volochysk
Obolon Kyiv 2:1 Nyva Ternopil'
Veres Rivne 1:0 VPK-Agro
Alliance 0:0 Metalist 1925
FK Prykarpattia 1:0 Kremin' Kremenchuk
Hirnyk-Sport 0:3 Mykolaiv
Chornomorets Odessa 2:1 Polessya Zhitomir
Volyn Lutsk 2:0 Krystal
16 April 2021
Ahrobiznes Volochysk 1:1 Hirnyk-Sport
Kremin' Kremenchuk 1:1 Chornomorets Odessa
Mykolaiv 5:3 Obolon Kyiv
Nyva Ternopil' 0:1 Veres Rivne
Polessya Zhitomir 1:2 Alliance
VPK-Agro 1:1 FK Prykarpattia
17 April 2021
Krystal 1:2 Avanhard Kramatorsk
Metalist 1925 1:1 Volyn Lutsk
20 April 2021
Avanhard Kramatorsk 2:1 Kremin' Kremenchuk
23 April 2021
Chornomorets Odessa 2:0 VPK-Agro
Volyn Lutsk 2:2 Alliance
24 April 2021
Veres Rivne 3:1 Mykolaiv
Avanhard Kramatorsk 0:1 Metalist 1925
Nyva Ternopil' 2:1 FK Prykarpattia
Hirnyk-Sport 3:0 Krystal
Kremin' Kremenchuk 0:2 Polessya Zhitomir
25 April 2021
Ahrobiznes Volochysk 1:0 Obolon Kyiv
29 April 2021
Polessya Zhitomir 1:0 Volyn Lutsk
Metalist 1925 3:2 Hirnyk-Sport
Ahrobiznes Volochysk 0:0 Veres Rivne
30 April 2021
Nyva Ternopil' 0:1 Chornomorets Odessa
Krystal 3:2 Obolon Kyiv
Mykolaiv 1:0 FK Prykarpattia
VPK-Agro 3:0 Kremin' Kremenchuk
Alliance 1:1 Avanhard Kramatorsk
3 May 2021
Ahrobiznes Volochysk 3:2 Polessya Zhitomir
7 May 2021
Kremin' Kremenchuk 1:3 Nyva Ternopil'
FK Prykarpattia 2:1 Ahrobiznes Volochysk
Hirnyk-Sport 2:3 Alliance
Mykolaiv 1:1 Chornomorets Odessa
Veres Rivne 2:0 Krystal
Avanhard Kramatorsk 2:1 Volyn Lutsk
VPK-Agro 0:0 Polessya Zhitomir
8 May 2021
Obolon Kyiv 14:00 Metalist 1925
12 May 2021
Alliance 15:00 Polessya Zhitomir
Volyn Lutsk 15:00 FK Prykarpattia
VPK-Agro 15:00 Veres Rivne
15 May 2021
Ahrobiznes Volochysk 14:30 Chornomorets Odessa
Mykolaiv 14:30 Kremin' Kremenchuk
16 May 2021
Alliance 14:30 Obolon Kyiv
Krystal 14:30 FK Prykarpattia
Metalist 1925 14:30 Veres Rivne
Nyva Ternopil' 14:30 VPK-Agro
Polessya Zhitomir 14:30 Avanhard Kramatorsk
Volyn Lutsk 14:30 Hirnyk-Sport
21 May 2021
Chornomorets Odessa 14:30 Krystal
FK Prykarpattia 14:30 Metalist 1925
Hirnyk-Sport 14:30 Avanhard Kramatorsk
Kremin' Kremenchuk 14:30 Ahrobiznes Volochysk
Mykolaiv 14:30 VPK-Agro
Nyva Ternopil' 14:30 Polessya Zhitomir
Obolon Kyiv 14:30 Volyn Lutsk
Veres Rivne 14:30 Alliance
26 May 2021
Ahrobiznes Volochysk 14:30 VPK-Agro
Alliance 14:30 FK Prykarpattia
Avanhard Kramatorsk 14:30 Obolon Kyiv
Krystal 14:30 Kremin' Kremenchuk
Metalist 1925 14:30 Chornomorets Odessa
Mykolaiv 14:30 Nyva Ternopil'
Polessya Zhitomir 14:30 Hirnyk-Sport
Volyn Lutsk 14:30 Veres Rivne
30 May 2021
FK Prykarpattia 15:00 Avanhard Kramatorsk
Mykolaiv 15:00 Volyn Lutsk
31 May 2021
Obolon Kyiv 15:00 Veres Rivne
5 June 2021
Chornomorets Odessa 14:30 Alliance
FK Prykarpattia 14:30 Volyn Lutsk
Kremin' Kremenchuk 14:30 Metalist 1925
Mykolaiv 14:30 Polessya Zhitomir
Nyva Ternopil' 14:30 Ahrobiznes Volochysk
Obolon Kyiv 14:30 Hirnyk-Sport
Veres Rivne 14:30 Avanhard Kramatorsk
VPK-Agro 14:30 Krystal
12 June 2021
Ahrobiznes Volochysk 14:30 Mykolaiv
Alliance 14:30 Kremin' Kremenchuk
Avanhard Kramatorsk 14:30 FK Prykarpattia
Hirnyk-Sport 14:30 Veres Rivne
Krystal 14:30 Nyva Ternopil'
Metalist 1925 14:30 VPK-Agro
Polessya Zhitomir 14:30 Obolon Kyiv
Volyn Lutsk 14:30 Chornomorets Odessa