| GMT +00:00 | Account

Matches - Primera Nacional (Argentina)

Group A
12 March 2021
Nueva Chicago 1:2 Mitre de Santiago del Estero
13 March 2021
Gimnasia Mendoza 2:0 Agropecuario
Almirante Brown 2:1 Estudiantes de Caseros
14 March 2021
Belgrano de Córdoba 2:1 Tigre
Estudiantes de Río Cuarto 1:1 Deportivo Maipú
San Martín de Tucumán 0:0 Alvarado
15 March 2021
Deportivo Riestra 0:1 Quilmes AC
17 March 2021
Chacarita Juniors 0:1 Atlanta
20 March 2021
Estudiantes de Caseros 1:1 San Martín de Tucumán
Alvarado 0:1 Belgrano de Córdoba
21 March 2021
Deportivo Maipú 0:1 Temperley
Agropecuario 1:1 Estudiantes de Río Cuarto
Quilmes AC 0:1 Gimnasia Mendoza
22 March 2021
Mitre de Santiago del Estero 3:2 Almirante Brown
Atlanta 0:0 Nueva Chicago
23 March 2021
Tigre 3:0 Deportivo Riestra
27 March 2021
Temperley 0:2 Agropecuario
Belgrano de Córdoba 1:0 Estudiantes de Caseros
Almirante Brown 0:1 Atlanta
28 March 2021
Estudiantes de Río Cuarto 0:2 Quilmes AC
San Martín de Tucumán 1:1 Mitre de Santiago del Estero
29 March 2021
Gimnasia Mendoza 0:4 Tigre
Deportivo Riestra 1:0 Alvarado
30 March 2021
Nueva Chicago 1:1 Chacarita Juniors
3 April 2021
Estudiantes de Caseros 2:1 Deportivo Riestra
Tigre 1:0 Estudiantes de Río Cuarto
Agropecuario 1:1 Deportivo Maipú
Mitre de Santiago del Estero 1:0 Belgrano de Córdoba
4 April 2021
Atlanta 2:1 San Martín de Tucumán
Quilmes AC 2:0 Temperley
5 April 2021
Alvarado 1:2 Gimnasia Mendoza
6 April 2021
Chacarita Juniors 2:1 Almirante Brown
10 April 2021
Estudiantes de Río Cuarto 2:0 Alvarado
Temperley 0:2 Tigre
Belgrano de Córdoba 2:2 Atlanta
11 April 2021
Deportivo Maipú 2:1 Quilmes AC
Gimnasia Mendoza 3:1 Estudiantes de Caseros
12 April 2021
Deportivo Riestra 2:0 Mitre de Santiago del Estero
13 April 2021
Almirante Brown 1:0 Nueva Chicago
San Martín de Tucumán 0:1 Chacarita Juniors
16 April 2021
Alvarado 1:0 Temperley
18 April 2021
Atlanta 2:2 Deportivo Riestra
Estudiantes de Caseros 0:0 Estudiantes de Río Cuarto
19 April 2021
Nueva Chicago 0:1 San Martín de Tucumán
Tigre 1:0 Deportivo Maipú
Chacarita Juniors 2:0 Belgrano de Córdoba
Quilmes AC 0:0 Agropecuario
21 April 2021
Mitre de Santiago del Estero 1:2 Gimnasia Mendoza
24 April 2021
Temperley 3:2 Estudiantes de Caseros
25 April 2021
Deportivo Maipú 1:0 Alvarado
Belgrano de Córdoba 0:0 Nueva Chicago
26 April 2021
Gimnasia Mendoza 1:2 Atlanta
Deportivo Riestra 4:0 Chacarita Juniors
Agropecuario 0:0 Tigre
Estudiantes de Río Cuarto 2:1 Mitre de Santiago del Estero
San Martín de Tucumán 2:2 Almirante Brown
30 April 2021
Estudiantes de Caseros 2:1 Deportivo Maipú
2 May 2021
Almirante Brown 1:0 Belgrano de Córdoba
3 May 2021
Nueva Chicago 2:3 Deportivo Riestra
Atlanta 1:0 Estudiantes de Río Cuarto
Chacarita Juniors 0:4 Gimnasia Mendoza
Tigre 1:0 Quilmes AC
Alvarado 2:0 Agropecuario
4 May 2021
Mitre de Santiago del Estero 1:1 Temperley
7 May 2021
Deportivo Maipú 1:1 Mitre de Santiago del Estero
8 May 2021
Belgrano de Córdoba 17:30 San Martín de Tucumán
9 May 2021
Agropecuario 18:30 Estudiantes de Caseros
Temperley 18:30 Atlanta
Estudiantes de Río Cuarto 21:00 Chacarita Juniors
10 May 2021
Quilmes AC 18:05 Alvarado
11 May 2021
Gimnasia Mendoza 00:10 Nueva Chicago
Deportivo Riestra 18:10 Almirante Brown
15 May 2021
Almirante Brown 20:00 Gimnasia Mendoza
Alvarado 20:00 Tigre
Atlanta 20:00 Deportivo Maipú
Chacarita Juniors 20:00 Temperley
Estudiantes de Caseros 20:00 Quilmes AC
Mitre de Santiago del Estero 20:00 Agropecuario
Nueva Chicago 20:00 Estudiantes de Río Cuarto
San Martín de Tucumán 20:00 Deportivo Riestra
22 May 2021
Agropecuario 20:00 Atlanta
Deportivo Maipú 20:00 Chacarita Juniors
Deportivo Riestra 20:00 Belgrano de Córdoba
Estudiantes de Río Cuarto 20:00 Almirante Brown
Gimnasia Mendoza 20:00 San Martín de Tucumán
Quilmes AC 20:00 Mitre de Santiago del Estero
Temperley 20:00 Nueva Chicago
Tigre 20:00 Estudiantes de Caseros
29 May 2021
Almirante Brown 20:00 Temperley
Atlanta 20:00 Quilmes AC
Belgrano de Córdoba 20:00 Gimnasia Mendoza
Chacarita Juniors 20:00 Agropecuario
Estudiantes de Caseros 20:00 Alvarado
Mitre de Santiago del Estero 20:00 Tigre
Nueva Chicago 20:00 Deportivo Maipú
San Martín de Tucumán 20:00 Estudiantes de Río Cuarto
5 June 2021
Agropecuario 20:00 Nueva Chicago
Alvarado 20:00 Mitre de Santiago del Estero
Deportivo Maipú 20:00 Almirante Brown
Estudiantes de Río Cuarto 20:00 Belgrano de Córdoba
Gimnasia Mendoza 20:00 Deportivo Riestra
Quilmes AC 20:00 Chacarita Juniors
Temperley 20:00 San Martín de Tucumán
Tigre 20:00 Atlanta
12 June 2021
Almirante Brown 20:00 Agropecuario
Atlanta 20:00 Alvarado
Belgrano de Córdoba 20:00 Temperley
Chacarita Juniors 20:00 Tigre
Deportivo Riestra 20:00 Estudiantes de Río Cuarto
Mitre de Santiago del Estero 20:00 Estudiantes de Caseros
Nueva Chicago 20:00 Quilmes AC
San Martín de Tucumán 20:00 Deportivo Maipú
19 June 2021
Agropecuario 20:00 San Martín de Tucumán
Alvarado 20:00 Chacarita Juniors
Deportivo Maipú 20:00 Belgrano de Córdoba
Estudiantes de Caseros 20:00 Atlanta
Estudiantes de Río Cuarto 20:00 Gimnasia Mendoza
Quilmes AC 20:00 Almirante Brown
Temperley 20:00 Deportivo Riestra
Tigre 20:00 Nueva Chicago
26 June 2021
Almirante Brown 20:00 Tigre
Atlanta 20:00 Mitre de Santiago del Estero
Belgrano de Córdoba 20:00 Agropecuario
Chacarita Juniors 20:00 Estudiantes de Caseros
Deportivo Riestra 20:00 Deportivo Maipú
Gimnasia Mendoza 20:00 Temperley
Nueva Chicago 20:00 Alvarado
San Martín de Tucumán 20:00 Quilmes AC
3 July 2021
Agropecuario 20:00 Deportivo Riestra
Alvarado 20:00 Almirante Brown
Deportivo Maipú 20:00 Gimnasia Mendoza
Estudiantes de Caseros 20:00 Nueva Chicago
Mitre de Santiago del Estero 20:00 Chacarita Juniors
Quilmes AC 20:00 Belgrano de Córdoba
Temperley 20:00 Estudiantes de Río Cuarto
Tigre 20:00 San Martín de Tucumán
Group B
12 March 2021
San Martín de San Juan 4:2 Atlético de Rafaela
13 March 2021
Defensores de Belgrano 0:0 Instituto AC Córdoba
San Telmo 1:1 Barracas Central
Villa Dálmine 0:0 Independiente Rivadavia
Deportivo Santamarina 2:1 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
All Boys 1:3 Deportivo Morón
14 March 2021
Brown de Adrogué 1:0 Brown de Madryn
Club Atlético Güemes 2:0 Club Ferro Carril Oeste
16 March 2021
Club Almagro 1:3 Tristán Suárez
19 March 2021
Atlético de Rafaela 0:0 Villa Dálmine
20 March 2021
Barracas Central 1:1 Defensores de Belgrano
Tristán Suárez 1:2 Club Atlético Güemes
Instituto AC Córdoba 0:0 Deportivo Santamarina
Gimnasia y Esgrima de Jujuy 1:2 Club Almagro
Club Ferro Carril Oeste 2:0 Deportivo Morón
21 March 2021
Brown de Madryn 0:0 San Martín de San Juan
Brown de Adrogué 1:1 All Boys
22 March 2021
Independiente Rivadavia 4:3 San Telmo
27 March 2021
Club Almagro 2:1 Instituto AC Córdoba
Deportivo Santamarina 1:1 Barracas Central
All Boys 3:0 Club Ferro Carril Oeste
28 March 2021
San Telmo 0:0 Atlético de Rafaela
Villa Dálmine 1:1 Brown de Madryn
Club Atlético Güemes 1:0 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
29 March 2021
San Martín de San Juan 1:2 Brown de Adrogué
Defensores de Belgrano 1:2 Independiente Rivadavia
30 March 2021
Deportivo Morón 1:0 Tristán Suárez
3 April 2021
Barracas Central 2:1 Club Almagro
Atlético de Rafaela 0:0 Defensores de Belgrano
4 April 2021
Tristán Suárez 1:0 Club Ferro Carril Oeste
Brown de Adrogué 2:0 Villa Dálmine
Instituto AC Córdoba 0:0 Club Atlético Güemes
Brown de Madryn 1:2 San Telmo
San Martín de San Juan 0:2 All Boys
Gimnasia y Esgrima de Jujuy 2:0 Deportivo Morón
5 April 2021
Independiente Rivadavia 3:1 Deportivo Santamarina
10 April 2021
Club Ferro Carril Oeste 0:0 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
Defensores de Belgrano 2:0 Brown de Madryn
Villa Dálmine 1:1 San Martín de San Juan
11 April 2021
All Boys 2:0 Tristán Suárez
Club Almagro 0:2 Independiente Rivadavia
San Telmo 2:1 Brown de Adrogué
Deportivo Morón 2:2 Instituto AC Córdoba
Deportivo Santamarina 0:0 Atlético de Rafaela
Club Atlético Güemes 3:0 Barracas Central
17 April 2021
Brown de Adrogué 0:3 Defensores de Belgrano
Barracas Central 1:0 Deportivo Morón
Instituto AC Córdoba 2:2 Club Ferro Carril Oeste
Villa Dálmine 0:0 All Boys
Gimnasia y Esgrima de Jujuy 2:0 Tristán Suárez
18 April 2021
Atlético de Rafaela 4:1 Club Almagro
Brown de Madryn 0:0 Deportivo Santamarina
San Martín de San Juan 5:0 San Telmo
Independiente Rivadavia 1:1 Club Atlético Güemes
24 April 2021
All Boys 1:0 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
Club Almagro 2:2 Brown de Madryn
Deportivo Santamarina 0:0 Brown de Adrogué
Tristán Suárez 2:2 Instituto AC Córdoba
Club Ferro Carril Oeste 2:1 Barracas Central
Defensores de Belgrano 1:1 San Martín de San Juan
25 April 2021
Deportivo Morón 2:2 Independiente Rivadavia
San Telmo 1:0 Villa Dálmine
Club Atlético Güemes 0:2 Atlético de Rafaela
30 April 2021
Brown de Adrogué 2:0 Club Almagro
Instituto AC Córdoba 1:2 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
2 May 2021
Atlético de Rafaela 3:1 Deportivo Morón
Brown de Madryn 1:2 Club Atlético Güemes
Independiente Rivadavia 1:2 Club Ferro Carril Oeste
San Telmo 1:1 All Boys
San Martín de San Juan 0:2 Deportivo Santamarina
3 May 2021
Barracas Central 3:1 Tristán Suárez
4 May 2021
Villa Dálmine 0:0 Defensores de Belgrano
8 May 2021
Deportivo Morón 18:00 Brown de Madryn
Tristán Suárez 18:00 Independiente Rivadavia
Club Ferro Carril Oeste 18:30 Atlético de Rafaela
All Boys 19:00 Instituto AC Córdoba
9 May 2021
Gimnasia y Esgrima de Jujuy 17:00 Barracas Central
Club Almagro 18:00 San Martín de San Juan
Deportivo Santamarina 18:00 Villa Dálmine
Club Atlético Güemes 23:00 Brown de Adrogué
10 May 2021
Defensores de Belgrano 20:10 San Telmo
15 May 2021
Atlético de Rafaela 20:00 Tristán Suárez
Barracas Central 20:00 Instituto AC Córdoba
Brown de Adrogué 20:00 Deportivo Morón
Brown de Madryn 20:00 Club Ferro Carril Oeste
Defensores de Belgrano 20:00 All Boys
Independiente Rivadavia 20:00 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
San Martín de San Juan 20:00 Club Atlético Güemes
San Telmo 20:00 Deportivo Santamarina
Villa Dálmine 20:00 Club Almagro
22 May 2021
All Boys 20:00 Barracas Central
Club Almagro 20:00 San Telmo
Club Atlético Güemes 20:00 Villa Dálmine
Club Ferro Carril Oeste 20:00 Brown de Adrogué
Deportivo Morón 20:00 San Martín de San Juan
Deportivo Santamarina 20:00 Defensores de Belgrano
Gimnasia y Esgrima de Jujuy 20:00 Atlético de Rafaela
Instituto AC Córdoba 20:00 Independiente Rivadavia
Tristán Suárez 20:00 Brown de Madryn
29 May 2021
Atlético de Rafaela 20:00 Instituto AC Córdoba
Brown de Adrogué 20:00 Tristán Suárez
Brown de Madryn 20:00 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
Defensores de Belgrano 20:00 Club Almagro
Deportivo Santamarina 20:00 All Boys
Independiente Rivadavia 20:00 Barracas Central
San Martín de San Juan 20:00 Club Ferro Carril Oeste
San Telmo 20:00 Club Atlético Güemes
Villa Dálmine 20:00 Deportivo Morón
5 June 2021
All Boys 20:00 Independiente Rivadavia
Barracas Central 20:00 Atlético de Rafaela
Club Almagro 20:00 Deportivo Santamarina
Club Atlético Güemes 20:00 Defensores de Belgrano
Club Ferro Carril Oeste 20:00 Villa Dálmine
Deportivo Morón 20:00 San Telmo
Gimnasia y Esgrima de Jujuy 20:00 Brown de Adrogué
Instituto AC Córdoba 20:00 Brown de Madryn
Tristán Suárez 20:00 San Martín de San Juan
12 June 2021
Atlético de Rafaela 20:00 Independiente Rivadavia
Brown de Adrogué 20:00 Instituto AC Córdoba
Brown de Madryn 20:00 Barracas Central
Club Almagro 20:00 All Boys
Defensores de Belgrano 20:00 Deportivo Morón
Deportivo Santamarina 20:00 Club Atlético Güemes
San Martín de San Juan 20:00 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
San Telmo 20:00 Club Ferro Carril Oeste
Villa Dálmine 20:00 Tristán Suárez
19 June 2021
All Boys 20:00 Atlético de Rafaela
Barracas Central 20:00 Brown de Adrogué
Club Atlético Güemes 20:00 Club Almagro
Club Ferro Carril Oeste 20:00 Defensores de Belgrano
Deportivo Morón 20:00 Deportivo Santamarina
Gimnasia y Esgrima de Jujuy 20:00 Villa Dálmine
Independiente Rivadavia 20:00 Brown de Madryn
Instituto AC Córdoba 20:00 San Martín de San Juan
Tristán Suárez 20:00 San Telmo
26 June 2021
Brown de Adrogué 20:00 Independiente Rivadavia
Brown de Madryn 20:00 Atlético de Rafaela
Club Almagro 20:00 Deportivo Morón
Club Atlético Güemes 20:00 All Boys
Defensores de Belgrano 20:00 Tristán Suárez
Deportivo Santamarina 20:00 Club Ferro Carril Oeste
San Martín de San Juan 20:00 Barracas Central
San Telmo 20:00 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
Villa Dálmine 20:00 Instituto AC Córdoba
3 July 2021
All Boys 20:00 Brown de Madryn
Atlético de Rafaela 20:00 Brown de Adrogué
Barracas Central 20:00 Villa Dálmine
Club Ferro Carril Oeste 20:00 Club Almagro
Deportivo Morón 20:00 Club Atlético Güemes
Gimnasia y Esgrima de Jujuy 20:00 Defensores de Belgrano
Independiente Rivadavia 20:00 San Martín de San Juan
Instituto AC Córdoba 20:00 San Telmo
Tristán Suárez 20:00 Deportivo Santamarina