| f t | Login

Matches - Regionalliga Nordost (Germany)

27 July 2018
Wacker Nordhausen 1:1 Hertha BSC II
28 July 2018
Altglienicke 0:3 Rot Weiss Erfurt
Budissa Bautzen 2:0 Viktoria Berlin
Chemnitzer FC 3:2 Union Fürstenwalde
Lokomotive Leipzig 3:0 Meuselwitz
Optik Rathenow 4:1 Oberlausitz Neugersdorf
29 July 2018
Auerbach 0:5 BFC Dynamo
VfB Germania Halberstadt 1:2 SV Babelsberg 03
1 August 2018
Chemnitzer FC 2:0 BFC Dynamo
Hertha BSC II 2:3 Altglienicke
3 August 2018
Viktoria Berlin 4:1 Lokomotive Leipzig
4 August 2018
BFC Dynamo 0:5 VfB Germania Halberstadt
Bischofswerdaer FV 1:1 Budissa Bautzen
Rot Weiss Erfurt 0:0 Auerbach
SV Babelsberg 03 1:2 Chemnitzer FC
5 August 2018
Meuselwitz 4:0 Optik Rathenow
Oberlausitz Neugersdorf 0:1 Wacker Nordhausen
Union Fürstenwalde 0:1 Berliner AK 07
7 August 2018
Lokomotive Leipzig 1:2 Bischofswerdaer FV
VfB Germania Halberstadt 0:1 Rot Weiss Erfurt
8 August 2018
Altglienicke 1:1 Auerbach
Berliner AK 07 0:5 SV Babelsberg 03
Budissa Bautzen 2:0 Union Fürstenwalde
Optik Rathenow 2:3 Viktoria Berlin
Wacker Nordhausen 3:0 Meuselwitz
11 August 2018
Auerbach 2:0 VfB Germania Halberstadt
BFC Dynamo 0:3 Berliner AK 07
Oberlausitz Neugersdorf 3:1 Altglienicke
SV Babelsberg 03 4:0 Budissa Bautzen
12 August 2018
Bischofswerdaer FV 1:0 Optik Rathenow
Meuselwitz 3:0 Hertha BSC II
Rot Weiss Erfurt 0:3 Chemnitzer FC
Union Fürstenwalde 1:2 Lokomotive Leipzig
Viktoria Berlin 0:0 Wacker Nordhausen
17 August 2018
Hertha BSC II 3:0 Oberlausitz Neugersdorf
19 August 2018
Berliner AK 07 1:1 Bischofswerdaer FV
24 August 2018
Berliner AK 07 1:0 Rot Weiss Erfurt
Budissa Bautzen 1:1 BFC Dynamo
25 August 2018
Altglienicke 2:1 VfB Germania Halberstadt
Chemnitzer FC 2:1 Auerbach
Oberlausitz Neugersdorf 2:1 Meuselwitz
Optik Rathenow 2:2 Union Fürstenwalde
26 August 2018
Hertha BSC II 4:2 Viktoria Berlin
Lokomotive Leipzig 1:1 SV Babelsberg 03
Wacker Nordhausen 2:0 Bischofswerdaer FV
31 August 2018
SV Babelsberg 03 1:0 Optik Rathenow
Viktoria Berlin 2:0 Oberlausitz Neugersdorf
1 September 2018
BFC Dynamo 1:0 Lokomotive Leipzig
Bischofswerdaer FV 0:1 Hertha BSC II
Rot Weiss Erfurt 1:0 Budissa Bautzen
2 September 2018
Auerbach 2:3 Berliner AK 07
Meuselwitz 2:2 Altglienicke
Union Fürstenwalde 1:2 Wacker Nordhausen
VfB Germania Halberstadt 2:4 Chemnitzer FC
8 September 2018
Budissa Bautzen 1:0 Auerbach
Oberlausitz Neugersdorf 2:1 Bischofswerdaer FV
12 September 2018
Altglienicke 1:2 Chemnitzer FC
Berliner AK 07 3:0 VfB Germania Halberstadt
Hertha BSC II 2:0 Union Fürstenwalde
Lokomotive Leipzig 1:1 Rot Weiss Erfurt
Meuselwitz 0:2 Viktoria Berlin
Optik Rathenow 0:2 BFC Dynamo
Wacker Nordhausen 2:1 SV Babelsberg 03
15 September 2018
Auerbach 1:0 Lokomotive Leipzig
Bischofswerdaer FV 3:1 Meuselwitz
Chemnitzer FC 3:1 Berliner AK 07
Union Fürstenwalde 0:3 Oberlausitz Neugersdorf
16 September 2018
BFC Dynamo 1:1 Wacker Nordhausen
Rot Weiss Erfurt 5:0 Optik Rathenow
SV Babelsberg 03 1:4 Hertha BSC II
VfB Germania Halberstadt 3:0 Budissa Bautzen
Viktoria Berlin 3:3 Altglienicke
21 September 2018
Optik Rathenow 1:2 Auerbach
22 September 2018
Altglienicke 0:2 Berliner AK 07
Lokomotive Leipzig 0:1 VfB Germania Halberstadt
Oberlausitz Neugersdorf 1:1 SV Babelsberg 03
Viktoria Berlin 0:1 Bischofswerdaer FV
23 September 2018
Budissa Bautzen 0:1 Chemnitzer FC
Hertha BSC II 3:0 BFC Dynamo
Meuselwitz 1:3 Union Fürstenwalde
Wacker Nordhausen 0:0 Rot Weiss Erfurt
28 September 2018
SV Babelsberg 03 1:4 Meuselwitz
29 September 2018
Auerbach 1:1 Wacker Nordhausen
Berliner AK 07 2:0 Budissa Bautzen
BFC Dynamo 2:1 Oberlausitz Neugersdorf
Bischofswerdaer FV 0:2 Altglienicke
Chemnitzer FC 3:1 Lokomotive Leipzig
Rot Weiss Erfurt 3:3 Hertha BSC II
Union Fürstenwalde 1:0 Viktoria Berlin
30 September 2018
VfB Germania Halberstadt 2:0 Optik Rathenow
2 October 2018
Viktoria Berlin 1:0 SV Babelsberg 03
3 October 2018
Altglienicke 0:1 Budissa Bautzen
Bischofswerdaer FV 1:2 Union Fürstenwalde
Hertha BSC II 2:0 Auerbach
Lokomotive Leipzig 1:1 Berliner AK 07
Meuselwitz 4:1 BFC Dynamo
Oberlausitz Neugersdorf 2:2 Rot Weiss Erfurt
Optik Rathenow 0:4 Chemnitzer FC
Wacker Nordhausen 1:0 VfB Germania Halberstadt
6 October 2018
Auerbach 0:2 Oberlausitz Neugersdorf
BFC Dynamo 1:1 Viktoria Berlin
Budissa Bautzen 0:2 Lokomotive Leipzig
SV Babelsberg 03 1:0 Bischofswerdaer FV
7 October 2018
Berliner AK 07 2:0 Optik Rathenow
Chemnitzer FC 2:0 Wacker Nordhausen
Rot Weiss Erfurt 2:1 Meuselwitz
Union Fürstenwalde 3:2 Altglienicke
VfB Germania Halberstadt 1:1 Hertha BSC II
19 October 2018
Viktoria Berlin 0:1 Rot Weiss Erfurt
20 October 2018
Bischofswerdaer FV 0:6 BFC Dynamo
Hertha BSC II 1:3 Chemnitzer FC
Oberlausitz Neugersdorf 0:0 VfB Germania Halberstadt
Optik Rathenow 4:1 Budissa Bautzen
21 October 2018
Altglienicke 4:2 Lokomotive Leipzig
Meuselwitz 2:4 Auerbach
Union Fürstenwalde 1:0 SV Babelsberg 03
Wacker Nordhausen 1:5 Berliner AK 07
26 October 2018
Auerbach 1:0 Viktoria Berlin
SV Babelsberg 03 2:0 Altglienicke
27 October 2018
BFC Dynamo 0:0 Union Fürstenwalde
Budissa Bautzen 1:0 Wacker Nordhausen
Lokomotive Leipzig 1:0 Optik Rathenow
28 October 2018
Berliner AK 07 0:2 Hertha BSC II
Chemnitzer FC 4:0 Oberlausitz Neugersdorf
Rot Weiss Erfurt 3:0 Bischofswerdaer FV
VfB Germania Halberstadt 3:1 Meuselwitz
2 November 2018
Wacker Nordhausen 1:1 Lokomotive Leipzig
3 November 2018
Altglienicke 1:1 Optik Rathenow
Bischofswerdaer FV 1:0 Auerbach
Oberlausitz Neugersdorf 0:4 Berliner AK 07
SV Babelsberg 03 1:1 BFC Dynamo
Viktoria Berlin 4:0 VfB Germania Halberstadt
4 November 2018
Hertha BSC II 3:0 Budissa Bautzen
Meuselwitz 0:5 Chemnitzer FC
Union Fürstenwalde 2:2 Rot Weiss Erfurt
9 November 2018
Rot Weiss Erfurt 3:1 SV Babelsberg 03
10 November 2018
Altglienicke 5:0 BFC Dynamo
Auerbach 2:2 Union Fürstenwalde
Chemnitzer FC 0:1 Viktoria Berlin
Optik Rathenow 0:2 Wacker Nordhausen
11 November 2018
Berliner AK 07 3:1 Meuselwitz
Budissa Bautzen 1:1 Oberlausitz Neugersdorf
Lokomotive Leipzig 4:1 Hertha BSC II
VfB Germania Halberstadt 1:1 Bischofswerdaer FV
23 November 2018
BFC Dynamo 0:3 Rot Weiss Erfurt
Hertha BSC II 1:1 Optik Rathenow
Wacker Nordhausen 2:0 Altglienicke
24 November 2018
Meuselwitz 2:0 Budissa Bautzen
Oberlausitz Neugersdorf 0:2 Lokomotive Leipzig
SV Babelsberg 03 5:0 Auerbach
25 November 2018
Bischofswerdaer FV 2:1 Chemnitzer FC
Union Fürstenwalde 2:2 VfB Germania Halberstadt
Viktoria Berlin 2:0 Berliner AK 07
30 November 2018
Hertha BSC II 2:1 Wacker Nordhausen
SV Babelsberg 03 3:1 VfB Germania Halberstadt
1 December 2018
Viktoria Berlin 1:0 Budissa Bautzen
2 December 2018
BFC Dynamo 0:3 Auerbach
Bischofswerdaer FV 0:3 Berliner AK 07
Meuselwitz 0:0 Lokomotive Leipzig
Rot Weiss Erfurt 7:1 Altglienicke
Union Fürstenwalde 2:4 Chemnitzer FC
Oberlausitz Neugersdorf Postp. Optik Rathenow
7 December 2018
Budissa Bautzen 2:0 Bischofswerdaer FV
Wacker Nordhausen 6:1 Oberlausitz Neugersdorf
8 December 2018
Altglienicke 1:1 Hertha BSC II
Chemnitzer FC 2:0 SV Babelsberg 03
Optik Rathenow 2:3 Meuselwitz
VfB Germania Halberstadt 2:0 BFC Dynamo
9 December 2018
Berliner AK 07 4:4 Union Fürstenwalde
Lokomotive Leipzig 0:0 Viktoria Berlin
Auerbach Postp. Rot Weiss Erfurt
10 February 2019
Auerbach : Altglienicke
BFC Dynamo : Chemnitzer FC
Bischofswerdaer FV : Lokomotive Leipzig
Meuselwitz : Wacker Nordhausen
Oberlausitz Neugersdorf : Hertha BSC II
Rot Weiss Erfurt : VfB Germania Halberstadt
SV Babelsberg 03 : Berliner AK 07
Union Fürstenwalde : Budissa Bautzen
Viktoria Berlin : Optik Rathenow
17 February 2019
Altglienicke : Oberlausitz Neugersdorf
Berliner AK 07 : BFC Dynamo
Budissa Bautzen : SV Babelsberg 03
Chemnitzer FC : Rot Weiss Erfurt
Hertha BSC II : Meuselwitz
Lokomotive Leipzig : Union Fürstenwalde
Optik Rathenow : Bischofswerdaer FV
VfB Germania Halberstadt : Auerbach
Wacker Nordhausen : Viktoria Berlin
24 February 2019
Auerbach : Chemnitzer FC
BFC Dynamo : Budissa Bautzen
Bischofswerdaer FV : Wacker Nordhausen
Meuselwitz : Oberlausitz Neugersdorf
Rot Weiss Erfurt : Berliner AK 07
SV Babelsberg 03 : Lokomotive Leipzig
Union Fürstenwalde : Optik Rathenow
VfB Germania Halberstadt : Altglienicke
Viktoria Berlin : Hertha BSC II
3 March 2019
Altglienicke : Meuselwitz
Berliner AK 07 : Auerbach
Budissa Bautzen : Rot Weiss Erfurt
Chemnitzer FC : VfB Germania Halberstadt
Hertha BSC II : Bischofswerdaer FV
Lokomotive Leipzig : BFC Dynamo
Oberlausitz Neugersdorf : Viktoria Berlin
Optik Rathenow : SV Babelsberg 03
Wacker Nordhausen : Union Fürstenwalde
10 March 2019
Auerbach : Budissa Bautzen
BFC Dynamo : Optik Rathenow
Bischofswerdaer FV : Oberlausitz Neugersdorf
Chemnitzer FC : Altglienicke
Rot Weiss Erfurt : Lokomotive Leipzig
SV Babelsberg 03 : Wacker Nordhausen
Union Fürstenwalde : Hertha BSC II
VfB Germania Halberstadt : Berliner AK 07
Viktoria Berlin : Meuselwitz
17 March 2019
Altglienicke : Viktoria Berlin
Berliner AK 07 : Chemnitzer FC
Budissa Bautzen : VfB Germania Halberstadt
Hertha BSC II : SV Babelsberg 03
Lokomotive Leipzig : Auerbach
Meuselwitz : Bischofswerdaer FV
Oberlausitz Neugersdorf : Union Fürstenwalde
Optik Rathenow : Rot Weiss Erfurt
Wacker Nordhausen : BFC Dynamo
24 March 2019
Auerbach : Optik Rathenow
Berliner AK 07 : Altglienicke
BFC Dynamo : Hertha BSC II
Bischofswerdaer FV : Viktoria Berlin
Chemnitzer FC : Budissa Bautzen
Rot Weiss Erfurt : Wacker Nordhausen
SV Babelsberg 03 : Oberlausitz Neugersdorf
Union Fürstenwalde : Meuselwitz
VfB Germania Halberstadt : Lokomotive Leipzig
31 March 2019
Altglienicke : Bischofswerdaer FV
Budissa Bautzen : Berliner AK 07
Hertha BSC II : Rot Weiss Erfurt
Lokomotive Leipzig : Chemnitzer FC
Meuselwitz : SV Babelsberg 03
Oberlausitz Neugersdorf : BFC Dynamo
Optik Rathenow : VfB Germania Halberstadt
Viktoria Berlin : Union Fürstenwalde
Wacker Nordhausen : Auerbach
7 April 2019
Auerbach : Hertha BSC II
Berliner AK 07 : Lokomotive Leipzig
BFC Dynamo : Meuselwitz
Budissa Bautzen : Altglienicke
Chemnitzer FC : Optik Rathenow
Rot Weiss Erfurt : Oberlausitz Neugersdorf
SV Babelsberg 03 : Viktoria Berlin
Union Fürstenwalde : Bischofswerdaer FV
VfB Germania Halberstadt : Wacker Nordhausen
14 April 2019
Altglienicke : Union Fürstenwalde
Bischofswerdaer FV : SV Babelsberg 03
Hertha BSC II : VfB Germania Halberstadt
Lokomotive Leipzig : Budissa Bautzen
Meuselwitz : Rot Weiss Erfurt
Oberlausitz Neugersdorf : Auerbach
Optik Rathenow : Berliner AK 07
Viktoria Berlin : BFC Dynamo
Wacker Nordhausen : Chemnitzer FC
21 April 2019
Auerbach : Meuselwitz
Berliner AK 07 : Wacker Nordhausen
BFC Dynamo : Bischofswerdaer FV
Budissa Bautzen : Optik Rathenow
Chemnitzer FC : Hertha BSC II
Lokomotive Leipzig : Altglienicke
Rot Weiss Erfurt : Viktoria Berlin
SV Babelsberg 03 : Union Fürstenwalde
VfB Germania Halberstadt : Oberlausitz Neugersdorf
28 April 2019
Altglienicke : SV Babelsberg 03
Bischofswerdaer FV : Rot Weiss Erfurt
Hertha BSC II : Berliner AK 07
Meuselwitz : VfB Germania Halberstadt
Oberlausitz Neugersdorf : Chemnitzer FC
Optik Rathenow : Lokomotive Leipzig
Union Fürstenwalde : BFC Dynamo
Viktoria Berlin : Auerbach
Wacker Nordhausen : Budissa Bautzen
5 May 2019
Auerbach : Bischofswerdaer FV
Berliner AK 07 : Oberlausitz Neugersdorf
BFC Dynamo : SV Babelsberg 03
Budissa Bautzen : Hertha BSC II
Chemnitzer FC : Meuselwitz
Lokomotive Leipzig : Wacker Nordhausen
Optik Rathenow : Altglienicke
Rot Weiss Erfurt : Union Fürstenwalde
VfB Germania Halberstadt : Viktoria Berlin
12 May 2019
BFC Dynamo : Altglienicke
Bischofswerdaer FV : VfB Germania Halberstadt
Hertha BSC II : Lokomotive Leipzig
Meuselwitz : Berliner AK 07
Oberlausitz Neugersdorf : Budissa Bautzen
SV Babelsberg 03 : Rot Weiss Erfurt
Union Fürstenwalde : Auerbach
Viktoria Berlin : Chemnitzer FC
Wacker Nordhausen : Optik Rathenow
18 May 2019
Altglienicke : Wacker Nordhausen
Auerbach : SV Babelsberg 03
Berliner AK 07 : Viktoria Berlin
Budissa Bautzen : Meuselwitz
Chemnitzer FC : Bischofswerdaer FV
Lokomotive Leipzig : Oberlausitz Neugersdorf
Optik Rathenow : Hertha BSC II
Rot Weiss Erfurt : BFC Dynamo
VfB Germania Halberstadt : Union Fürstenwalde