| GMT +00:00 | Account

Results - Regionalliga Nordost (Germany)

15 August 2020
Berliner AK 07 3:2 Union Fürstenwalde
Bischofswerdaer FV 2:0 Auerbach
Energie Cottbus 1:2 Lichtenberg
Luckenwalde 1:0 VfB Germania Halberstadt
Optik Rathenow 0:2 Meuselwitz
Carl Zeiss Jena 1:1 SV Babelsberg 03
Hertha BSC II 3:1 Lokomotive Leipzig
Chemie Leipzig 3:1 BFC Dynamo
Chemnitzer FC 1:2 Viktoria Berlin
16 August 2020
Altglienicke 3:2 Tennis Borussia Berlin
22 August 2020
Tennis Borussia Berlin 1:3 Chemie Leipzig
23 August 2020
BFC Dynamo 1:2 Hertha BSC II
VfB Germania Halberstadt 2:3 Bischofswerdaer FV
Lokomotive Leipzig 2:1 Berliner AK 07
Meuselwitz 2:0 Energie Cottbus
25 August 2020
Lichtenberg 2:4 Altglienicke
Viktoria Berlin 2:0 Optik Rathenow
26 August 2020
Union Fürstenwalde 3:1 Carl Zeiss Jena
Auerbach 2:1 Chemnitzer FC
SV Babelsberg 03 1:3 Luckenwalde
29 August 2020
Altglienicke 3:1 Meuselwitz
Energie Cottbus 1:2 Viktoria Berlin
Optik Rathenow 1:4 Auerbach
Tennis Borussia Berlin 2:0 Lichtenberg
Carl Zeiss Jena 1:1 Lokomotive Leipzig
Chemie Leipzig 1:1 Hertha BSC II
Chemnitzer FC 1:0 VfB Germania Halberstadt
30 August 2020
Berliner AK 07 1:3 BFC Dynamo
Bischofswerdaer FV 1:2 SV Babelsberg 03
Luckenwalde 1:2 Union Fürstenwalde
1 September 2020
Lichtenberg 0:0 Chemie Leipzig
2 September 2020
BFC Dynamo 1:1 Carl Zeiss Jena
Union Fürstenwalde 2:1 Bischofswerdaer FV
Meuselwitz 2:2 Tennis Borussia Berlin
Auerbach 2:5 Energie Cottbus
Hertha BSC II 2:5 Berliner AK 07
SV Babelsberg 03 2:2 Chemnitzer FC
VfB Germania Halberstadt 0:3 Optik Rathenow
Viktoria Berlin 2:1 Altglienicke
Lokomotive Leipzig 3:0 Luckenwalde
5 September 2020
Altglienicke 2:1 Auerbach
Lichtenberg 1:1 Meuselwitz
Carl Zeiss Jena 3:0 Hertha BSC II
Chemie Leipzig 0:0 Berliner AK 07
6 September 2020
Bischofswerdaer FV 0:2 Lokomotive Leipzig
Energie Cottbus 0:2 VfB Germania Halberstadt
Luckenwalde 2:5 BFC Dynamo
Optik Rathenow 1:1 SV Babelsberg 03
Tennis Borussia Berlin 1:2 Viktoria Berlin
Chemnitzer FC 3:2 Union Fürstenwalde
18 September 2020
Meuselwitz 1:4 Chemie Leipzig
19 September 2020
Auerbach 1:1 Tennis Borussia Berlin
Berliner AK 07 1:5 Carl Zeiss Jena
BFC Dynamo 6:2 Bischofswerdaer FV
VfB Germania Halberstadt 0:2 Altglienicke
Lokomotive Leipzig 1:1 Chemnitzer FC
20 September 2020
Hertha BSC II 1:2 Luckenwalde
SV Babelsberg 03 0:1 Energie Cottbus
Union Fürstenwalde 5:1 Optik Rathenow
Viktoria Berlin 2:0 Lichtenberg
23 September 2020
Chemie Leipzig 0:2 Carl Zeiss Jena
Lichtenberg 3:2 Auerbach
Altglienicke 1:1 SV Babelsberg 03
Bischofswerdaer FV 1:1 Hertha BSC II
Chemnitzer FC 0:1 BFC Dynamo
Energie Cottbus 3:1 Union Fürstenwalde
Meuselwitz 0:3 Viktoria Berlin
Optik Rathenow 2:2 Lokomotive Leipzig
Luckenwalde 1:1 Berliner AK 07
Tennis Borussia Berlin 1:1 VfB Germania Halberstadt
26 September 2020
Auerbach 3:2 Meuselwitz
Carl Zeiss Jena 2:0 Luckenwalde
SV Babelsberg 03 2:1 Tennis Borussia Berlin
VfB Germania Halberstadt 0:0 Lichtenberg
Viktoria Berlin 3:2 Chemie Leipzig
27 September 2020
Berliner AK 07 3:1 Bischofswerdaer FV
BFC Dynamo 2:2 Optik Rathenow
Hertha BSC II 1:0 Chemnitzer FC
Lokomotive Leipzig 1:1 Energie Cottbus
Union Fürstenwalde 1:3 Altglienicke
2 October 2020
Optik Rathenow 0:0 Hertha BSC II
Tennis Borussia Berlin 4:2 Union Fürstenwalde
3 October 2020
Chemie Leipzig 2:0 Luckenwalde
Chemnitzer FC 4:2 Berliner AK 07
Viktoria Berlin 3:2 Auerbach
4 October 2020
Altglienicke 5:0 Lokomotive Leipzig
Energie Cottbus 3:2 BFC Dynamo
Lichtenberg 3:0 SV Babelsberg 03
Meuselwitz 1:1 VfB Germania Halberstadt
16 October 2020
Lokomotive Leipzig 4:0 Tennis Borussia Berlin
SV Babelsberg 03 3:1 Meuselwitz
17 October 2020
Auerbach 0:2 Chemie Leipzig
Berliner AK 07 3:1 Optik Rathenow
Luckenwalde 2:0 Bischofswerdaer FV
18 October 2020
Carl Zeiss Jena 2:1 Chemnitzer FC
Hertha BSC II 0:0 Energie Cottbus
Union Fürstenwalde 2:0 Lichtenberg
VfB Germania Halberstadt 1:2 Viktoria Berlin
23 October 2020
Viktoria Berlin 3:0 SV Babelsberg 03
24 October 2020
Auerbach 1:1 VfB Germania Halberstadt
Chemie Leipzig 5:1 Bischofswerdaer FV
Energie Cottbus 0:3 Berliner AK 07
25 October 2020
Chemnitzer FC 3:0 Luckenwalde
Lichtenberg 3:2 Lokomotive Leipzig
Meuselwitz 0:0 Union Fürstenwalde
Optik Rathenow 1:3 Carl Zeiss Jena
28 October 2020
Berliner AK 07 2:0 Altglienicke
BFC Dynamo 3:0 Lichtenberg
Bischofswerdaer FV 0:3 Chemnitzer FC
Carl Zeiss Jena 1:2 Energie Cottbus
Lokomotive Leipzig 1:0 Meuselwitz
SV Babelsberg 03 3:0 Auerbach
VfB Germania Halberstadt 2:1 Chemie Leipzig
Luckenwalde 1:1 Optik Rathenow
31 October 2020
Lichtenberg 1:1 Hertha BSC II
1 November 2020
Altglienicke 5:2 Carl Zeiss Jena
Chemie Leipzig 2:0 Chemnitzer FC
Energie Cottbus 1:1 Luckenwalde
Meuselwitz 1:1 BFC Dynamo
Optik Rathenow 2:0 Bischofswerdaer FV
VfB Germania Halberstadt 2:2 SV Babelsberg 03