| f t | Login

Matches - Regionalliga Ost (Austria)

3 August 2018
Bruck/Leitha 1:2 Wiener SC
Leobendorf 1:1 Mattersburg II
Mannsdorf 0:3 Ebreichsdorf
Neusiedl 2:2 Stadlau
Schwechat 0:0 SKN St. Polten II
Traiskirchen 1:2 Mauerwerk
4 August 2018
Team Wiener Linien 3:0 Admira II
10 August 2018
Admira II 0:2 Bruck/Leitha
Ebreichsdorf 5:0 Mattersburg II
Mannsdorf 1:0 Schwechat
Mauerwerk 1:0 Leobendorf
Parndorf 0:0 Team Wiener Linien
SKN St. Polten II 0:4 Rapid Wien II
Wiener SC 2:4 Neusiedl
11 August 2018
Stadlau 1:1 Traiskirchen
17 August 2018
Bruck/Leitha 4:3 Parndorf
Leobendorf 6:2 Stadlau
Mattersburg II 2:0 Mauerwerk
Neusiedl 2:2 Admira II
Rapid Wien II 0:2 Mannsdorf
Schwechat 0:5 Ebreichsdorf
Traiskirchen 1:2 Wiener SC
18 August 2018
Team Wiener Linien 3:3 SKN St. Polten II
23 August 2018
Admira II 1:3 Traiskirchen
24 August 2018
Ebreichsdorf 0:3 Mauerwerk
Mattersburg II 3:0 Stadlau
Parndorf 0:1 Neusiedl
Schwechat 0:3 Rapid Wien II
Wiener SC 3:1 Leobendorf
Mannsdorf Postp. Team Wiener Linien
26 August 2018
SKN St. Polten II 2:0 Bruck/Leitha
28 August 2018
Rapid Wien II 2:0 Parndorf
31 August 2018
Bruck/Leitha 2:0 Mannsdorf
Leobendorf 2:1 Admira II
Mattersburg II 1:3 Wiener SC
Mauerwerk 3:1 Stadlau
Neusiedl 4:4 SKN St. Polten II
Rapid Wien II 2:1 Ebreichsdorf
Traiskirchen 2:0 Parndorf
1 September 2018
Team Wiener Linien 2:1 Schwechat
7 September 2018
Admira II 2:2 Mattersburg II
Ebreichsdorf 5:0 Stadlau
Mannsdorf 4:0 Neusiedl
Parndorf 0:2 Leobendorf
Schwechat 1:2 Bruck/Leitha
Wiener SC 1:4 Mauerwerk
8 September 2018
SKN St. Polten II 3:1 Traiskirchen
14 September 2018
Bruck/Leitha 1:0 Rapid Wien II
Mattersburg II 2:1 Parndorf
Mauerwerk 4:0 Admira II
Neusiedl 4:0 Schwechat
Traiskirchen 1:1 Mannsdorf
15 September 2018
Leobendorf 1:0 SKN St. Polten II
Stadlau 2:3 Wiener SC
Team Wiener Linien 1:3 Ebreichsdorf
18 September 2018
Rapid Wien II 3:0 Team Wiener Linien
21 September 2018
Ebreichsdorf 6:1 Wiener SC
Parndorf 2:1 Mauerwerk
Schwechat 3:4 Traiskirchen
22 September 2018
Rapid Wien II 3:1 Neusiedl
Team Wiener Linien 1:1 Bruck/Leitha
23 September 2018
Admira II 3:1 Stadlau
SKN St. Polten II 0:6 Mattersburg II
28 September 2018
Bruck/Leitha 0:3 Ebreichsdorf
Mattersburg II 4:0 Mannsdorf
Mauerwerk 1:0 SKN St. Polten II
Traiskirchen 2:1 Rapid Wien II
Wiener SC 1:0 Admira II
29 September 2018
Leobendorf 5:1 Schwechat
Neusiedl 1:2 Team Wiener Linien
Stadlau 0:0 Parndorf
2 October 2018
Mannsdorf 0:4 Leobendorf
4 October 2018
Schwechat 1:3 Mattersburg II
5 October 2018
Mannsdorf 2:0 Mauerwerk
Parndorf 2:1 Wiener SC
Rapid Wien II 1:1 Leobendorf
SKN St. Polten II 2:1 Stadlau
6 October 2018
Bruck/Leitha 1:1 Neusiedl
Team Wiener Linien 2:4 Traiskirchen
7 October 2018
Ebreichsdorf 2:0 Admira II
9 October 2018
Wiener SC 0:0 SKN St. Polten II
12 October 2018
Admira II 2:3 Parndorf
Neusiedl 1:2 Ebreichsdorf
Schwechat 0:3 Mauerwerk
Traiskirchen 1:2 Bruck/Leitha
13 October 2018
Leobendorf 1:1 Team Wiener Linien
Stadlau 2:5 Mannsdorf
19 October 2018
Bruck/Leitha 0:2 Leobendorf
Ebreichsdorf 2:2 Parndorf
Mannsdorf 1:1 Wiener SC
Neusiedl 2:0 Traiskirchen
Schwechat 0:0 Stadlau
SKN St. Polten II 2:1 Admira II
20 October 2018
Team Wiener Linien 2:2 Mattersburg II
21 October 2018
Rapid Wien II 1:2 Mauerwerk
25 October 2018
Parndorf 3:1 SKN St. Polten II
26 October 2018
Leobendorf 2:0 Neusiedl
Mattersburg II 2:4 Bruck/Leitha
Mauerwerk 3:2 Team Wiener Linien
Traiskirchen 1:2 Ebreichsdorf
Wiener SC 3:0 Schwechat
27 October 2018
Stadlau 2:2 Rapid Wien II
28 October 2018
Admira II 1:2 Mannsdorf
31 October 2018
Ebreichsdorf 4:0 SKN St. Polten II
2 November 2018
Bruck/Leitha 2:3 Mauerwerk
Neusiedl 3:1 Mattersburg II
Rapid Wien II 4:2 Wiener SC
Schwechat 2:3 Admira II
Traiskirchen 2:1 Leobendorf
3 November 2018
Mannsdorf 2:2 Parndorf
Team Wiener Linien 2:0 Stadlau
6 November 2018
Mattersburg II 2:1 Rapid Wien II
9 November 2018
Mattersburg II 2:3 Traiskirchen
Mauerwerk 3:1 Neusiedl
Parndorf 2:1 Schwechat
SKN St. Polten II 0:3 Mannsdorf
Wiener SC 1:0 Team Wiener Linien
10 November 2018
Leobendorf 2:1 Ebreichsdorf
Stadlau 1:4 Bruck/Leitha
11 November 2018
Admira II 0:6 Rapid Wien II
16 November 2018
Admira II 4:2 Team Wiener Linien
Ebreichsdorf 4:1 Mannsdorf
Mattersburg II 0:1 Leobendorf
Mauerwerk 1:0 Traiskirchen
SKN St. Polten II 0:2 Schwechat
Wiener SC 2:0 Bruck/Leitha
17 November 2018
Parndorf 1:2 Rapid Wien II
Stadlau 4:0 Neusiedl
8 March 2019
Bruck/Leitha : Admira II
Mattersburg II : Ebreichsdorf
Neusiedl : Wiener SC
Rapid Wien II : SKN St. Polten II
Schwechat : Mannsdorf
Traiskirchen : Stadlau
9 March 2019
Leobendorf : Mauerwerk
10 March 2019
Team Wiener Linien : Parndorf
15 March 2019
Ebreichsdorf : Schwechat
Mannsdorf : Rapid Wien II
Mauerwerk : Mattersburg II
Parndorf : Bruck/Leitha
Wiener SC : Traiskirchen
16 March 2019
Stadlau : Leobendorf
17 March 2019
Admira II : Neusiedl
SKN St. Polten II : Team Wiener Linien
22 March 2019
Admira II : Traiskirchen
Bruck/Leitha : SKN St. Polten II
Mauerwerk : Ebreichsdorf
Neusiedl : Parndorf
Rapid Wien II : Schwechat
23 March 2019
Leobendorf : Wiener SC
Stadlau : Mattersburg II
24 March 2019
Team Wiener Linien : Mannsdorf
29 March 2019
Ebreichsdorf : Rapid Wien II
Mannsdorf : Bruck/Leitha
Parndorf : Traiskirchen
Schwechat : Team Wiener Linien
Wiener SC : Mattersburg II
30 March 2019
Stadlau : Mauerwerk
31 March 2019
Admira II : Leobendorf
SKN St. Polten II : Neusiedl
5 April 2019
Bruck/Leitha : Schwechat
Mattersburg II : Admira II
Mauerwerk : Wiener SC
Neusiedl : Mannsdorf
Traiskirchen : SKN St. Polten II
6 April 2019
Leobendorf : Parndorf
Stadlau : Ebreichsdorf
7 April 2019
Team Wiener Linien : Rapid Wien II
12 April 2019
Ebreichsdorf : Team Wiener Linien
Mannsdorf : Traiskirchen
Parndorf : Mattersburg II
Rapid Wien II : Bruck/Leitha
Schwechat : Neusiedl
Wiener SC : Stadlau
14 April 2019
Admira II : Mauerwerk
SKN St. Polten II : Leobendorf
19 April 2019
Bruck/Leitha : Team Wiener Linien
Mattersburg II : SKN St. Polten II
Mauerwerk : Parndorf
Neusiedl : Rapid Wien II
Traiskirchen : Schwechat
Wiener SC : Ebreichsdorf
20 April 2019
Leobendorf : Mannsdorf
Stadlau : Admira II
26 April 2019
Ebreichsdorf : Bruck/Leitha
Mannsdorf : Mattersburg II
Parndorf : Stadlau
Rapid Wien II : Traiskirchen
Schwechat : Leobendorf
28 April 2019
Admira II : Wiener SC
SKN St. Polten II : Mauerwerk
Team Wiener Linien : Neusiedl
3 May 2019
Mattersburg II : Schwechat
Mauerwerk : Mannsdorf
Neusiedl : Bruck/Leitha
Traiskirchen : Team Wiener Linien
Wiener SC : Parndorf
4 May 2019
Leobendorf : Rapid Wien II
Stadlau : SKN St. Polten II
5 May 2019
Admira II : Ebreichsdorf
10 May 2019
Bruck/Leitha : Traiskirchen
Ebreichsdorf : Neusiedl
Mannsdorf : Stadlau
Mauerwerk : Schwechat
Parndorf : Admira II
Rapid Wien II : Mattersburg II
12 May 2019
SKN St. Polten II : Wiener SC
Team Wiener Linien : Leobendorf
17 May 2019
Mattersburg II : Team Wiener Linien
Mauerwerk : Rapid Wien II
Parndorf : Ebreichsdorf
Traiskirchen : Neusiedl
Wiener SC : Mannsdorf
18 May 2019
Leobendorf : Bruck/Leitha
Stadlau : Schwechat
19 May 2019
Admira II : SKN St. Polten II
24 May 2019
Bruck/Leitha : Mattersburg II
Ebreichsdorf : Traiskirchen
Mannsdorf : Admira II
Neusiedl : Leobendorf
Rapid Wien II : Stadlau
Schwechat : Wiener SC
26 May 2019
SKN St. Polten II : Parndorf
Team Wiener Linien : Mauerwerk
31 May 2019
Mattersburg II : Neusiedl
Mauerwerk : Bruck/Leitha
Parndorf : Mannsdorf
Wiener SC : Rapid Wien II
1 June 2019
Leobendorf : Traiskirchen
Stadlau : Team Wiener Linien
2 June 2019
Admira II : Schwechat
SKN St. Polten II : Ebreichsdorf
7 June 2019
Bruck/Leitha : Stadlau
Ebreichsdorf : Leobendorf
Mannsdorf : SKN St. Polten II
Neusiedl : Mauerwerk
Rapid Wien II : Admira II
Schwechat : Parndorf
Traiskirchen : Mattersburg II
9 June 2019
Team Wiener Linien : Wiener SC